OMNIA MEA MECUM PORTO

384. Druskininkų vandens lėkštėJau 5 milijonai lankytojų aplankė Druskininkų centre „nusileidusį“ pramogų ir malonumų erdvėlaivį.
Dar 1975-1981 m. pastatytas kompleksas vieniems primena trilapį dobilėlį, kitiems – ateivių lėkštę ar didžiulį tuo metu pasirodžiusio filmo „Soliaris“ erdvėlaivį, šiandien vaikai pavadina spineriu, o kitiems jis asocijuojasi su gėle, trilapiu dobilu ar rulete. Tiesa, tokio įspūdžio sustiprinimui pastogėje aplink pastatą specialiai paliktose įmantrių formų nišose dar reikėtų įrengti 99 tamsoje žemyn šviečiančius šviestuvus. Tiek nišų paliko statinio autoriai – architektai Aušra ir Romualdas Šilinskai. Projektavo jį 16 metų. Druskininkų vandens parkas – seniau buvusios fizioterapijos gydyklos – raiškios plastikos ir originalių konstrukcijų postmodernistinio stiliaus statinys, vienas ryškiausių meninės architektūros akcentų senamiestyje. Dviejų aukštų pastatas buvo simetriškas, tris pasagos formos korpusus su vonių patalpomis vienijo erdvus vestibiulis, vainikuotas kupolu. Vienas iš didžiausių Europoje gydyklų kompleksų per dieną anuomet aptarnaudavo 8000 pacientų.
Druskininkų vandens parkas – seniau buvusios fizioterapijos gydyklos – raiškios plastikos ir originalių konstrukcijų postmodernistinio stiliaus statinys, vienas ryškiausių meninės architektūros akcentų senamiestyje. Dviejų aukštų pastatas buvo simetriškas, tris pasagos formos korpusus su vonių patalpomis vienijo erdvus vestibiulis, vainikuotas kupolu. Vienas iš didžiausių Europoje gydyklų kompleksų per dieną anuomet aptarnaudavo 8000 pacientų. Beje, ar žinote, kaip atsirado tokios nuostabios pastato apdailos formos? Įsivaizduokite, graži vasaros diena, pajūrio krantą skalauja bangos, smėlis... Karšta... O Jūs, švelniai paėmę savo mylimąją už kojų, švelniai tempiate ją maudytis. Jos tobulos šlaunų formos smėlyje palieka žymę, kuri vėliau ir virsta ta įmantria išilgine pastato apdailos detale. Taip kažkada pasakojo pats projekto autorius Romualdas Šilinskas, už šį projektą pelnęs nusipelniusio architekto vardą ir apdovanotas valstybine premija. Bendražygiai jo kūryboje net dabar įžvelgia ir garsiojo ispanų architekto Antony Gaudi įtaką. Gaila, kad šis drąsus, kupinas begalinės jėgos, gaivališkos prigimties autorius, gyvenimo saulėlydyje, deja, negalėjo pasidžiaugti savo kūriniu. Tačiau net ir apakęs R. Šilinskas nenustojo kurti, piešė ir komentavo savo vaizdinius. 

Šiandien senelis Romas galėtų pasidžiaugti kultūros puoselėtojais, Druskininkų garbės piliečiais, Ratnyčėlės premijos laureatais, šviesuomenės atstovais ir geros valios žmonėmis, kasmet tradiciškai susirenkančiais ir iškilmingai apdovanojamais po jo kūrinio, virtusio Vandens parku, skliautu. Beje, visame parke šviesų žaismą sukuria daugiau kaip 1000 šviestuvų, kuriuose beveik 3000 elektros lempučių. Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę, po nesėkmingos privatizacijos keletą kartų keitėsi pastato šeimininkai. Užsienio šalių kurortologų ekspertai net buvo pasiūlę jį, kaip sovietinės architektūros reliktą, susprogdinti. Laimė, 1,5 milijono šveicariškų frankų tuomet miestui buvo per didelė prabanga. Ir statinys išliko.
2006 m. architektai K. Kisielius ir V. Kančiauskas šį unikalų pastatą rekonstravo, pritaikydami jį Vandens parko reikmėms. Ir jis vėl tapo naujo kurorto įvaizdžio elementu. Architektai, suderindami sena ir nauja, atkūrė vestibiulio interjerą, restauravo apleistą pagrindinio įėjimo skulptūrą, šviestuvus, paliko įmantrų laimės šulinį pastato centre, daug kitų architektūrinių sprendimų. Stiklinių lubų idėjos, populiarios daugelyje vandens parkų, lietuvių architektai nusprendė atsisakyti. Šiandien Druskininkų vandens parko kompleksas – tai 30 tūkst. kv. m verslo, pramogų ir poilsio pasaulis, siūlantis vandens pramogas, poilsį trijų ir keturių žvaigždučių viešbučiuose, konferencijų sales, restoranus, barus, sveikatai naudingus 22 skirtingų pasaulio šalių pirčių malonumus, relaksacinius masažus SPA centruose, azartišką boulingo žaidimą, šokius naktiniame klube. Tiesiog išlipę iš automobilio, įsisupę į baltą chalatą, Jūs beveik kaip Antikos laikų herojus visa tai patirsite po vienu stogu. Įvairių pomėgių veiklos čia suras visi Jūsų šeimos nariai. Vienu metu Vandens parke galima priimti iki 1500 lankytojų, viešbučiuose AQUA ir FLORES apgyvendinti iki 350 asmenų, o Druskininkų gydykloje suteikti iki 100 įvairių procedūrų.
Unikali pirčių erdvė, laukia visų, pavargusių nuo rutinos. Kiekvieną dieną pirčių erdvėje vykdomos pirčių programos su ekologišku medumi, šveitikliu, veido kaukėmis, kvapais bei beržinėmis, ąžuolinėmis vantomis, rengiamos ir papildomos pirčių programos, skirtos tik nuogaliams. Viešbutyje FLORES ir rafinuotame SPA centre su žiemos sodu Jus pasitiks rytietiška dvasia, kruopščiai ir rūpestingai atliekamos SPA procedūros ir neprilygstamas dekoras. Beveik 36 kvadratinių metrų gyvų augalų siena, bananų lapų kilimai, medžio gabalėlių mozaikos, ažūriniai šviestuvai, krioklį primenantis fontanas nepaliks Jūsų abejingais... SPA centre poroms procedūros atliekamos patalpose, kuriose stovi didelės vienaluičio marmuro vonios, skaptuotos rankomis. Žiemos sode ir SPA centre kiekviena interjero detalė Jus nukels į Balio salą Indonezijoje – nuo smulkiausio akmenėlio iki baldų ar šviestuvų, šventųjų deivių skulptūros kurie buvo pagaminti rankomis ir atplukdyti iš tolimųjų egzotiškųjų Rytų... Smiltainis, marmuras, medis – natūralios apdailos medžiagos Jus užburs švelniais žemiškais atspalviais ir sukurs išskirtinumo pojūtį. O Vandens parke valdo vanduo. Gydyklos teritorijoje yra devyniolika iš 114-307 metrų gylio atitekančių, mineralinio vandens gręžinių! Vandens parke lankytojus džiugina 6 nusileidimo kalnelių bokštas. Bendras jų ilgis – daugiau nei 600 metrų, o iš po įspūdingu kupolu esančios baseinų zonos galima grožėtis Nemuno upės panorama. Ekstremalams, išbandžiusiems ilgiausią – net 212 metrų – nusileidimo kalnelį, nuo kurio nusileidžiama per 6 sekundes,
pasigalynėjusiems su bangomis jūros bangų baseine bei srauniojoje upėje, siūloma jėgas atgauti poilsio erdvėje, masažinėse voniose, vandens kaskadose arba pasinerti į pirčių erdvės malonumus. Vandens parko baseinų vandens temperatūra – +29 laipsniai, sūkurinių vonių – +36 laipsniai. Net jeigu už lango spaudžia 30 laipsnių šaltukas, Vandens parke Jus pasitiks tropinis 32 laipsnių karštis. O ar žinote, kad muzikos garsas po vandeniu sklinda 3 kartus greičiau ir švariau, negu paprastai? Tai patirsite specialiame muzikos baseine. Įsivaizduokite sau – Jūs plūduriuojate, o muzika pati „plaukia“ Jums į ausis... Niekas negali gyventi be vandens. O žmogus per savo gyvenimą išgeria 70 tonų vandens. Vandens negeria nebent centro „Aqua“ restorane plaukiojantys japoniniai karpiai. Vandens parko baseinuose yra 2500 kub. metrų vandens – tokį geriamojo vandens kiekį Druskininkų miesto gyventojai ir svečiai suvartoja per parą, o vienas žmogus galėtų sunaudoti per 70 savo gyvenimo metų! Visuose vandens parko baseinuose yra tiek vandens, kiek tilptų į 10 000 standartinių vonių! Iš visų Vandens parko baseinų vanduo išleidžiamas per 12 valandų.
Žmogaus kūne yra 65 procentai vandens. Ir be vandens žmogus gali išgyventi tik apie 3 dienas.Vanduo iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta, jis tik pakeičia formą. Ir jeigu Jums nusibodo šlapias vanduo ir tropikų karštis, visai šalia Vandens parko su visa šeima galite įšokti į lynų keltuvą, vienintelį tokio tipo funikulierių Lietuvoje, kuris 45 metrų aukščio lyno keliu per 7,5 minutės perkels per Nemuną, ir Jūs nusileisite jau į „žiemos karalystę“ – sniego areną. Dabar centro „AQUA“ eksploatuojamoje „Snow Arenoje“ galima išbandyti žiemos pramogų malonumus – slides, snieglentes, sniego dviračius ar padangas. Galite rinktis priimtiniausią inventorių savo nusileidimui. Vienas didžiausių Europoje kompleksas įsikūręs 8 ha plote. Bendras sniego trasų ilgis siekia 1100 metrų, kalnų aukštis – 66 metrus, bendras vidaus sniego plotas – beveik 25 tūkst. kv. m. Kaip juokauja vietiniai, tai – didžiausias šaldytuvas Lietuvoje ir vienintelis visus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse. Keliautojai, nevarkite – panašaus objekto net 900 kilometrų spinduliu nerasite!0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

 

puslapio peržiūrų skaičius