OMNIA MEA MECUM PORTO

285. Dėžučių diena



Per Kalėdas šviesioji paros dalis ima ilgėti, o po vidudienio danguje ryškiausiai šviečia  mėnulis.

Gruodžio 26, antroji Kalėdų diena, Anglijoje, Kanadoje, Naujoje Zelandijoje tikėtina, kad ir kitose Jungtinės Karalystės kolonijose pažymima „Dovanų diena“ dar vadinama „Boxing Day“. Parduotuves ir prekybos centrus užplūsta gausybė pirkėjų ieškančių atpigintų prekių. Tradicija dovanoti dėžutes atkeliavo iš senesnių laikų. Pirmąją Kalėdų dieną sveikindavo artimuosius, o kitą dieną nepatikusias ar likusias dovanas dėdavo į dėžes ir dovanodavo tarnams, palikdavo nepasiturintiems. Vokietijoje dovana be dėžutės - ne dovana! Dėžutė nebūtinai turi būti perrišta blizgančiu kaspinėliu, gali būti ir pašto dėžė. 
Amerikoje antroji Kalėdų diena vadinama „anti dovanų diena“. Kaip pranešė "Master card" atstovai per 2017 Kalėdas dovanoms Amerikoje išleista apie 800 milijardų dolerių. Jau kitą dieną buvo grąžinta nepatikusių dovanų už 90 milijardų dolerių. Kaip sako specialistai, tik pusė prekių paprastai vėl pasiekia tas pačias parduotuvių lentynas. Kitos prekės dažniausiai nukainuojamos ir keliauja į pigesnes prekių lentynas. Parduotuvės aišku sausakimšos. Tai antroji po „juodojo penktadienio“ diena metuose, kai taip masiškai šturmuojamos parduotuvės. Padalinus išlaidas visiems Amerikos gyventojams, išeitų, kad kiekvienas išleido po 2,5 tūkstančio. Atėmus nepilnamečius, gavosi, kad kiekvienas išleido po 4000 dolerių. Vidutinis amerikiečių atlyginimas siekia 3.5 tūkstančio dolerių. Logiška, Amerikoje per Kalėdas apsiperka ne vien tik amerikiečiai.  
Rusijoje atsirado tradicija po Kalėdų lankyti lombardus, mat ten už pusę kainos galima rasti naujų prabangių laikrodžių. Valdininkai, Kalėdoms gavę garsių prekių ženklų laikrodžių, negali jais puikuotis viešai, todėl neša ir už pusę kainos juos priduoda lombarduose.
O mes ką? Nieko... Mes valgome, kalbame ir vėl valgome...  

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

 

puslapio peržiūrų skaičius