OMNIA MEA MECUM PORTO

246. Dešrinė žurnalistika


Jei atvirai, tai juodos duonos, rūkytos mėsos ar geros rūkytos dešros ten nerasi, na, nebent virto kumpio, pašteto ir dešrelių. 
Tiesa, reikia pripažinti, pilna ten „teisingų“, mažų mėsinių, ruošiančių „tikrus“ produktus, o save gerbiantis pilietis nepirks mėsos iš prekybos centro. Na, bet ir juose galima rasti šio to įdomaus – pavyzdžiui kulinarinės žurnalistikos naujovių. Viena mėsinė paleido gaminių liniją „Kaip senais gerais laikais“. Mėsytė šiaip sau, bet ant pakuotės  senovinės nuotraukos su trumpomis žinutėmis. Štai kelios...
„Rūkyta Černychovska“
Apie ją sklandė šimtai anekdotų. Triukšminga, rūkstanti, pakrikštyta „pakelės karaliene“, nes daugiau stovėjo sugedus, nei važiavo. Tačiau vis tiek, apie ją - „Sireną“ - FSO gamyklos pasididžiavimą, svajojo kiekvienas „vidutinis Kowalskis“ - (viena populiariausių pavardžių Lenkijoje).
Iš pradžių ją vadino „zuikine“ ir „vištų gaudykle“, nes atgal atsidarančios durelės suteikė galimybę gaudyti zuikius ir vištas. Vėliau, dureles perprojektavus, mašiną pakrikštino „kojine“, mat labai šlykščiai rūko... „Sirenos“ šeimininkai dažnai dalindavosi juokeliais apie ją. Pamenate? „Kaip Sirena  japoniškai? – Krūva dūmų – treksmo masė“.
„Kumpio išpjova“ - Moterys ant traktorių
Lenkijos Liaudies Respublikoje moterys atliko vyriškus darbus, o valdžia jas įtikinėjo, kad taip jos tampa lygiateisėmis. Pirmoji moteris, baigusi savarankiško traktoriaus vairuotojo kursus, buvo Magdalena Figur iš Blotnikų. Figur greitai padarė karjerą, nes jau netrukus  tapo pirmosios moterų traktorininkių brigados vadove. Šlovę jai atnešė W. Chmielowskio plakatas, vėliau - 2001 m. sukurtas dokumentinis filmas „Mergina iš plakato“.

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

 

puslapio peržiūrų skaičius