OMNIA MEA MECUM PORTO

8. Linksmynė / Rainbow



Ji panaši į milžinišką tiltą arba vartus ir todėl dažnai vadinama Dangaus vartais. Nemažai krikščionių tiki, kad tai šviesos srautas, krentantis į žemę kiekvieną kartą, kai Šv. Petras, įleisdamas sielas, atveria dangaus vartus. Havajuose, Polinezijoje, Austrijoje, Japonijoje ir kai kuriose Amerikos indėnų gentyse vaivorykštė laikoma taku, kuriuo sielos keliauja į dangų ir  vadinama tiltu ar kopėčiomis į aukštesniuosius pasaulius. Senovės inkai ją laikė dievo sūnumi.
Senovės graikai turėjo įvairiaspalvę kaip vaivorykštė deivę - Iridę. Jos vardu pavadintas ir cheminis elementas. Naujojoje Zelandijoje mirusieji genties vyresnieji vaivorykšte persikelia į naujus namus. Iščela, Iščelė - "vaivorykštė" majų mitologijoje – mėnulio deivė, išvertus reiškia „plunksnuotoji gyvatė“ – viena vyriausių majų dievybių. Pietų Afrikos zulusai ją vadina Karalienės arka, - viena iš dalių, sudarančių Dangaus Karalienės rūmus. Vokietijoje antrinė ir blankesnė vaivorykštė buvo vadinama šėtono darbu bandant aplenkti Dievą.
Kinai sako, kad vaivorykštę sudaro 5 spalvos, amerikiečiai - kad 6, o rusai mano, kad vaivorykštę sudaro 7 spalvos.
Lietuviai vaivorykštę vadino įvairiausiais vardais: Drigne, Laumės, Laimės, Ievos ir Adomo juosta, netgi Smaku ir Straubliu. Labai patiko vardas "Linksmynė". Nepamirškim, jog Vaiva – lietaus deivė, taip pat vaivorykštė. Sako, negali be veidrodėlio matyti saulės ir vaivorykštės vienu metu. Dar sako, kad vaivorykštė - tai apskritimas, tik matyti jį gali iš erdvėlaivio, mėnulio arba...
Ten kažkada buvo ir Vaivos kavinė...


0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

 

puslapio peržiūrų skaičius