OMNIA MEA MECUM PORTO

259. Sudiev #



„#” – šitam ženklui jau paminklus stato...
Vien tinkle „Twitter“ jis kasdien pažymimas 120 milijonų kartų. Grotažyme (anglų k. Hashtag) socialiniuose tinkluose žymimas žodis ar žodžių junginys, kaip kokios nors temos nuoroda. Sako, kad tai puikus būdas sulaukti populiarumo ir pagyvinti savo nuotraukas. Facebook‘e grotažymės naudojamos ir norint ką nors pašiepti, sureaguoti į svarbius įvykius. Grotelių ženklas (#) – beje, kalbininkai jį dar siūlo vadinti saitažodžiu – pažymėtas bet kokio žodžio pradžioje, tą žodį paverčia paspaudžiamu ir paieškos rezultatuose atrandamu raktažodžiu. Grotažymės gimtadienį kompiuterininkai siūlo švęsti rugpjūčio 26-ąją. Tą dieną 2007-aisiais S. Boyd'as pirmą kartą jį paminėjo savo tinklaraščio įraše. Tais pačiais metais jis buvo pradėtas nautoti socialiniame tinkle„Twitter“, vėliau pasklido ir po kitus. Šiandien hashtag’as laikomas vienu iš internetinės komunikacijos standartų, skirtų pokalbių grupavimui ir turinio paieškai.
Vieni nori pašiepti, sarkastiškai ironizuoti, kiti – paskelbti ar surasti, dar kitiems tai – tik grotos. Muzikantams tokios „grotos“ – diezas, vienas iš aliteracijos, natų ženklų, nurodantis muzikos garsą paaukštinti pustoniu.
Anksčiau tokiu ženklu žymėjo ir dujų šulinius.
Paskutiniuoju metu tą ženkliuką pamėgo jaunimas, o vyresni prie Prezidentūros stovinčią „laisvę su grotomis“ ar Lietuvos šimtmečiui skirtą „#100“ dar kažkaip iškentė, o štai „#sajudis30“ ženklas, pastatytas prie bokšto varpinės, buvo pasmerktas ir patyliukais dingo.

O jeigu rimtai, tai dar viduramžių laikais lotynų kalba rašytuose veikaluose šis ženklas reiškė kryžių. Ir buvo skaitomas kaip Cum Deo – Su Dievu.

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

 

puslapio peržiūrų skaičius