OMNIA MEA MECUM PORTO

103. Paskambink į kišenę / Call my into pocket




Rimtas žmogus, vienas žinomiausių to meto žmonijos chemikų, Dimitrijus Mendelejevas visaip priešinosi pažangai. Jis nesutiko, kad jo namuose įvestų naują išradimą  telefoną.
- Ko man reikia, aš susirasiu, o kam reikia manęs – tegul užeina, – sakė jis.
Pamenate savo pirmąjį mobiliuką?... O tapšnoklį?... Atsiradus mobiliems telefonams Lietuvoje, dažnai juos vadindavo „debiliais“. Greitai pastebėta, kad taip juos vadino, jų dar neturintys piliečiai.
O kaip 2010 metais kinai atskirdavo europiečius nuo amerikiečių? Pamatę aukštesnį žmogų, prekybos agentai šaukdavo – „Aifon, Aifon...“ arba „Nokia TYVY, Nokia TYVY...“ - žiūrėdavo į kokį slaptažodį žmogus sureaguos. Atrodė, kad jie visus užsieniečius vadina „Aifonais“ arba „Televizinėm nokiom“. 
Vokietijoje mobilų aparatą vadina „Handy“. Keistokai skamba toks semantiškai nevokiškas žodelis. Jo kilmė paprasta, taip dažniausiai spaudoje žmonės vadino naują daiktą. Centrinėje Vokietijos bibliotekoje ir jos filialuose sėdi keli šimtai moteryčių ir markeriais registruoja dažniausiai spaudoje atsirandančius naujadarus. Kai toks spausdintas žodis peržengia kritinę keliasdešimt tūkstančių kartų ribą, jis registruojamas kalbos komisijoje ir tampa bendriniu žodžiu.
Balandžio 3  mobilaus telefono gimtadienis. 1973 metais  kompanijos Motorola inžinierius Martin'as Kuper'is pirmą kartą į ofisą paskambino mobiliu telefonu. Aparatas Motorola DynaTAC 8000x svėrė 2,5 kilogramo.


0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

 

puslapio peržiūrų skaičius

47910